Yeni Top Eleven Oyun Hileleri

Yeni Top Eleven Oyun Hileleri

 

Spor oyunları, gerçekte de olduğu gibi, en çok futbol dalında ilgi görmekte. Futbol oyunu denildiği zaman akla 2 şey gelir. Fakat bu Pes ve Fifa değildir. Futbol denildiğinde akla Pes – Fifa ve Football Manager – Championship Manager gelir. Bu 2 oyun grubu taraftarları arasında hep bir tartışma, hangisinin daha iyi olduğunu kanıtlama ve diğer oyunu kötüleme çabası vardır. Bir taraf diğerinden daha gerçekçi olduğunu iddia ederken, diğer taraf ise grafikler ve ara yüz ile ön plana çıkmaya çalışır. Bu oyunların dışında kalan, online bir oyun olan Top Eleven Manager’ da, Football Manager’ ı tahtından etmek için birçok yenilikler barındırmakta. 2010 yılında piyasaya sürülen Top Eleven Football Manager, Nordeus’ un geliştiriciliği ile 2010 yılından beri her sosyal medya kullanıcısının oynadığı, oynamasa bile en az denediği bir oyun olmuştur. Burada takım yönetme, oyuncu koçluğu gibi durumlar Football Manager ile benzerlikler gösterir. Farklı olan tek şey ise, rakiplerinizin de sizin gibi takım yöneten insanlar olması. Tıpkı Football Manager’ de olduğu gibi kupalar, ligler, şampiyonlar ligi gibi büyük organizasyonlar mevcuttur. Buralarda karşınıza çıkan rakiplerinizin hepsi sizin gibi gerçek insanlardır. Fakat bu rakipler eğer maç olduğu gün ve saat takımlarının başında değil ise, bilgisayar otomatik olarak yine rakibinizin yerleştirmiş olduğu takımı yönetir. En İyi Hile, Akıllıca Oynamak Yeni Top Eleven oyun hileleri başında, başarılı transferler gelmektedir.

Her şeyden önce oyuncuları ucuza hatta bedavaya bulmanız gerekmektedir. Bunun için ise transfer için oyuna sabah erken saatlerde ve ya gece geç saatlerde girin. Oyuncu sayısı az olacağı için, açık arttırmada olan şansınız oldukça artacaktır. Oyuncuyu ucuza ve ya bedavaya buldunuz ve kadroya dâhil ettiniz. Sırada bu oyuncunun gelişimi var. Zaten gelişim gösteren bir oyuncu olduğu için, antrenman puanlarını ona vermenizin etkisiyle de, yükselişe geçecektir. Eğer bir de 1 sezon kadronuzda oynar ve iyi işler çıkarırsa, çok daha iyi paralara satmanız mümkün olacaktır. Fakat para kazanmak isterken ligden de küme düşmeyin. Eğer her oyuncunuz genç ve yeni gelenlerden olursa kazanmanız imkânsız olur. Bunun için en iyi yol ise kemik sağlam bir kadro oluşturup her transfer döneminde bu kemik kadroya 3 – 4 adet genç ve yetenekli oyuncu katıp bunları geliştirmektir. Gelişen oyuncuları ise gelecek transfer döneminde 5 – 10 katı fiyatlara satabilirsiniz. Yeni Top Eleven oyun hileleri transferlerden sonra ise iyi taktikleri içermektedir. Bu taktikleri belirli başlı bazı unsurlara göre ayarlamak gerekmektedir.

Rakibin size karşı olan seviyesi, maç içindeki skor durumu, dakika gibi önemli unsurlar, taktiksel anlamdaki üstünlüğünüzü ortaya koymanızda etkili rol oynayacaktır. En iyi senaryoda, güçsüz bir rakibe karşı öndesiniz ve 15 dk gibi bir süre kalmış. Yapmanız gereken önemli oyuncularınızı oyundan alarak dinlenmelerini sağlamak. Ayrıca takımı geriye yatırarak kontra atak ile karşı atağa çıkmayı da bekleyebilirsiniz. Güçsüz bir rakibe karşı geridesiniz ve ilk yarı bitmiş. Eğer var ise güçlü oyuncularınızı devre arasında kadroya dâhil edip, saldırgan bir oyun anlayışına geçin. Bu taktik ayrıca berabere olan durumlarda da geçerlidir. Güçsüz rakibe karşı mağlup durumdasınız ve 15 dk kalmış. Rakibin yorgun oyuncuları olan bölgelere karşı yedekten skoru değiştirebilecek oyuncular alın ve orta sahanızı sağlam tutarak ileride baskı kurun. Eşit seviyedeki rakibe karşı öndesiniz ve 15 dk kalmış. Oyuncularınızın temposunu düşürün ve top çevirme oyununa geçin. Rakibi oyundan soğutun.

Eşit seviyedeki rakibe karşı maç geridesiniz ve dakika 45. Etkili olabilecek olan oyuncularınızı oyuna alın ve dengeli bir atak taktiğine geçin. Çok ileri gitmeniz durumunda karşı ataktan gol yiyebilirsiniz. Beraberlik durumlarında ise aynı taktiği uygulayabilirsiniz fakat bu sefer kontra atak ile rakibi üzeriniz çekip karşı atak ile gol atabilirsiniz. Güçlü rakibe karşı geridesiniz. Eğer dakikalar daha erken ise, gol atmak için çok abartmadan biraz atak oynayabilirsiniz. Son dakikalarda ise kaybedecek bir şey olmadığı için tam gücünüzle saldırmanız iyi bir taktiktir. Esas Hile Sizsiniz Yeni Top Eleven oyun hileleri, tamamı ile sizin ekonomik ve taktiksel olarak takımı yönetmenizdir. Rakibiniz iyi analiz ederseniz, gerekli taktiksel hamleleri yaparsanız rakibinizin kadro gücü fark etmeksizin kazanmanız büyük bir olasılıktır. Ayrıca kendi kadronuzu da güçlendirmek için zamanında ve akıllı transferler yapmanız, aynı zamanda ucuza oyuncu alıp yüksek fiyatlara bu oyuncuları satmanız, ekonominiz de güçlü kılacaktır. Bu iki işlevin birleşmesi ile güçlü bir kadro kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven 2018 Nasıl Oynanır başlıklı makalemizde Top Eleven 2018 Nasıl Oynanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir