Top Eleven Rehberi

Top Eleven Rehberi

 

Top eleven, Facebook üzerinden oynanılan online bir oyundur. Nordeus tarafından 2010 yılında geliştirilmiştir. Öncelikle Facebook platformunda oynanmaya başlasa da seneler içerisinde bir çok sosyal medya platformunda oynanmaya devam etmiştir. Daha sonraları oyunun uygulamaları da piyasa sürülmüş ve bir zamanların en çok oynanan oyunu haline gelmiştir. Oyun, sosyal ortamlar için futbol oyunlarının yönetim eksikliğini gidermek amacıyla oyun severlerin beğenisine sunulmuştur. Bir çok oyun gibi bu oyunda bir strateji oyunudur. Gerçek hayatta oynanılan maçlar gibi top eleven oyununda da strateji ve saha dizilişi çok önemlidir. Oyuncularınızı tanıyıp saha dizilişlerine ona göre yapmanız sizin açınızdan avantaj yaratacaktır. Lige yeni başlıyorsanız oyuncular neler yapabilir, hangi taktikler uygulanabilir ve ilk 7’ye girmek için nasıl bir strateji uygulanabilir sorusunu sürekli kendinize sorup oyunu ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Oyun oynadıkça, para ve token kazandıkça oyun daha eğlenceli hale gelecek ve transfer yapıp istediğiniz dizilişi oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere top eleven rehberini yani bu oyunu oynarken neler yapmanız gerektiğini anlatacağım. Top eleven hakkında

1)Transferleri insanların en yoğun oldukları yani sabah saatleri, öğle saatleri ya da gece yatma saatlerinde yapmaya çalışın. Bu saatlerde yoğunluk olmadığı için çok az token ve paraya transferler yapabilirsiniz. Genel olarak İspanya, Arjantin, Almanya, İtalya, Hollanda, Kolombiya, Hırvatistan, Portekiz, Rusya, İngiltere, Şili, Türkiye, Fildişi Sahili, İspanya ve Fransa’dan çıkıyor en iyi oyuncular. Milliyetinden bağımsız oynayan oyuncular şüphesiz bu oyunun en iyileri. Üçüncü dünya ülkelerinin oyuncularını çok tercih etmeyiniz çünkü istikrarlı olmuyorlar ve verim alamıyorsunuz.

2)Formanızı oluştururken ev ve deplasman formalarınızın ilk renklerini aynı seçmemeye dikkat edin. İlk renkler aynı olursa birisini kullanamıyorsunuz. Bu durum oyunun önemli bir hatası.

3)Her maçtan sonra maçın istatistiklerini mutlaka bakın. 6 ve daha aşağı istatistiği olan oyuncularınız muhtemelen yorulmuştur. Bu oyuncuları en azından 1 gün dinlendirin. Dinlensinler ki oyuna 8-9 formla başlasınlar. Çok iyi oyuncular genelde 9-8-8-9-8 gibi bir form gösterirler.

4)Her maçtan sonra oyuncularınızın moral seviyelerini kontrol edin. Bu top eleven rehberinin önemli bir püf noktasıdır. Moral seviyesi düşük oyuncuların oyun performansı düşük olacaktır. Bu oyuncuları en az 2 gün dinlendirin. Oyuncuları dinlendirmezseniz 6-5-5-6-4 gibi devam eder. Takıma katkısı oldukça azalır.

5)Gün içinde asıl kadroyu da yedek kadroyu da yatırmayın. Performansları düşmesin. Bu takımınız için oldukça puan ve performans düşürücü bir hareket olacaktır.

6)22 yaşından büyük oyunculara özel yetenek ve ek mevki kazandırmaya çalışmayın. 2 sezonunuz boşa gider.

7)Oyuncularınızı kendi mevkileri dışında bir yerde oynatmayın. Mesela mc oyununuzu ml konumunda maça sokmayınız. Verim alamazsınız.

8)Aşağıda verilen oyunculara sahipseniz, neredeyse her sistemi uygulayabilirsiniz. 2 adet gk 1 adet dl dml 1 adet dl dc 2 adet dc dmc 1 adet dr dc 1 adet dr dmr 3 adet mc 1 adet aml ml 1 adet aml mr 1 adet amc 3 adet st

9)Sizden zayıf görünse de uzun süredir beraber oynadıklarından birbirleriyle kaynaşmış, birbirlerini tanıyan tecrübeli oyuncuların yer aldığı takımlar gelip sizi yenebilir. Moralinizi bozmayın ve önünüzdeki maçlara bakın.

Oyunun en yeni özelliği 2016’da top eleven oyuna top eleven federasyon özelliği getirilmiştir. Bu özellik size, kendinize ait futbol federasyonu kurarak arkadaşlarınızı bu federasyona katılmaları için davet etme olanağı sağlar. Arkadaşlarınızla birlikte federasyonlara karşı mücadele eder ve kendi federasyonunuzun en iyisi olduğunu kanıtlamanıza fayda sağlar. Aynı zamanda arkadaşlarınızla oyun içinde sohbet edebiliyor ve birbirinize oyuncu kiralayabiliyorsunuz.

Özellikleri:

-Arkadaşlarınızla sohbet edebiliyor ve maç süresince onlara destek olabiliyorsunuz.

-Arkadaşlarınızın kazanmak için ihtiyaç duydukları oyuncuları onlara kiralayabiliyorsunuz.

-Her turnuva ve sezon sonunda ödüller alabiliyorsunuz.

Top elevenda sohbet nasıl oluyor? Federasyona girer girmez sohbet özelliği etkin oluyor. Sohbet özelliği federasyon üyeleri ile kazanmak için nasıl stratejiler oluşturabileceğinizi ve oyun hakkında istediğiniz her şeyi konuşabileceğiniz bir platform. Hangi kadro sistemini kullanabilirim? Hangi kadro sistemini kullanmalıyım sorusu şüphesiz top eleven rehberindeki cevaplamamız gereken en önemli soru olacaktır. 4-4-2: Bu sistem Fatih Terimin Galatasaray’da kullandığı ve çok başarılı olduğu bir sistemdir. Takımınızda bu mevkilere uygun oyuncularınız varsa bu sistemi kullanabilirsiniz. Bu sistemde sağ ve sol bek oyuncuları atağa destek verecekleri için ve orta sahadaki sağ ve sol açık oyuncularıyla iyi bir birliktelik sağlayacakları için başarılı bir kanat oyunu oynayabileceklerdir. Değişmeyen defans 4lüsü de size büyük bir başarı sağlayacaktır. 4-3-3: Bu sistem size başarılı bir forvet oyunu oynatmayı sağlayacaktır. Bu sistemde 3lü forvet oyuncusunun 2si, sağ ve sol kanat oyuncusu gibi oynar. Uygun oyuncularla sizi başarıdan başarıya koşturtacak bir sistemdir. 3-4-3: Gerçek futbolda pek kullanılmadığı için bu oyunda da size başarı getirmeyecektir. Yukarıda bahsettiğimiz sistemler sizlerin daha çok işine yarayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven Saha Dizilişleri Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizde Top Eleven Saha Dizilişleri Nasıl Olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir