Top Eleven Para Kazanma Yöntemleri

Top Eleven Para Kazanma Yöntemleri

Top Eleven Football Manager oyununda oyuncuları token adı verilen oyun içi para ile alıyoruz. Oyuncular açık arttırma üzerinden satışa sunuluyor ve eğer kaliteli bir oyuncu ise 100′ lerce insan aynı anda o oyuncu için para vermeye başlıyor. Açık arttırma sonunda, en çok teklifi kim vermiş ise, oyuncu o kişinin oluyor. Tokenler ise, çeşitli yollarla kazanılıyor. Yani Top Eleven Para kazanma yöntemleri birden çok ve farklı farklıdır. Hangi Yollar Mevcut Top Eleven’ da temel 2 kavram mevcuttur. Bunlar ekonomi ve takım yönetimidir. Bu iki kavram, iyi ekonomisi olmayan bir takımın iyi yönetilemeyeceği anlamına gelir. Aynı zaman iyi yönetilmeyen bir takımın da ekonomisi zamanla çökmeye başlar. Bu iki teme kavram birbirlerine bağlıdırlar. Top Eleven’ ın oynanması aslında iki aşamada gerçekleşir. Birinci aşama kaliteli oyuncuların, ucuza bulunmasıdır. Bu, açık arttırmaların püf noktalarını bilerek gerçekleştirilebilir. Gece geç saatlerde ve ya sabah erken saatlerde açık arttırmalarda az sayıda insan olacağı için, buralarda genç ve kaliteli oyuncuları bedavaya almak bile mümkün olacaktır. Oyuncularınızı alırken her mevkiinizi düşünmeniz gerekmektedir. Sürekli forvet oyuncusu almanız durumunda orta saha da yaşanacak bir sakatlık bütün takım düzeninizi bozacaktır. İşte bu yüzden ekonomi ve takım yönetimi birbirleri ile bağlıdırlar. Peki, ama Top Eleven para kazanma yöntemleri nelerdir? En kolay Top Eleven para kazanma yöntemlerinden biri sponsorluk anlaşmalardır.

 

Bu anlaşmalar çaylak oyuncular için oyunun hemen başında sunulmakta ve en güzeli de haftalık, aylık ve hatta yıllık olabilmektedir. İkinci olarak ise bilet satışları. Evet, şimdi bunu gören herkes bilet fiyatlarını en yukarı çekerek daha fazla kazanmak ve daha fazla token elde etmek istiyor fakat durum öyle değil. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bilet fiyatlarını en yukarı çektiğiniz zaman, stada sadece parası çok olan taraftarlar gelecek ve bu da sizin bilet satışlarınızın düşmesine sebep olacak. İşte bu yüzden takımınızda ki en önemli olan şeylerden biri olan dengeyi korumalısınız. Bilet fiyatları ve taraftarların desteği, ligi kaçıncı sırada bitirmenizi de etkileyecektir. Ligi üst sıralarda bitirdiğinizde bir üst lige çıkmaya hak kazandığınız ve üst liglerde daha büyük paralar kazandığınız için, üst liglere çıkmakta oldukça önemlidir. Yazının başında değindiğim kupa ve şampiyonlar ligi gibi turnuvalarda alınan galibiyetler ve bir üst tura geçilmesi, çok ciddi paralar kazandıracaktır. Ve asıl para kazanma yönetimi. Oyuncu satmak. Fakat öyle her oyuncuyu satarak para kazanmak değil. Günümüzde Arsenal takımını örnek alalım. Kendi bünyelerinde yetiştirip sattıkları genç oyuncular ile her sezon yeni bir yıldız kadrolarına dâhil edebilmekteler.

Top Eleven Football Manager’da ise durum aynen böyledir. Ucuza hatta hiç para vermeden bedavaya aldığınız genç ve yetenekli oyuncuları çok yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Tabi bunun için bazı kural ve koşullar mevcut. Her şeyden önce oyuncuları ucuza hatta bedavaya bulmanız gerekmektedir. Bunun için ise transfer için oyuna sabah erken saatlerde ve ya gece geç saatlerde girin. Oyuncu sayısı az olacağı için, açık arttırmada olan şansınız oldukça artacaktır. Oyuncuyu ucuza ve ya bedavaya buldunuz ve kadroya dâhil ettiniz. Sırada bu oyuncunun gelişimi var. Zaten gelişim gösteren bir oyuncu olduğu için, idman puanlarını ona vermenizin etkisiyle de, yükselişe geçecektir. Eğer bir de 1 sezon kadronuzda oynar ve iyi işler çıkarırsa, çok daha iyi paralara satmanız mümkün olacaktır. Fakat satmadan önce oyuncuların gelişim göstermelerine dikkat edin. Football Manager İle Benzer Nordeus’ un geliştiriciliği ile 2010 yılından beri her sosyal medya kullanıcısının oynadığı, oynamasa bile en az denediği bir oyun olmuştur.

Burada takım yönetme, oyuncu koçluğu gibi durumlar Football Manager ile benzerlikler gösterir. Farklı olan tek şey ise, rakiplerinizin de sizin gibi takım yöneten insanlar olması. Tıpkı Football Manager’ de olduğu gibi kupalar, ligler, şampiyonlar ligi gibi büyük organizasyonlar mevcuttur. Buralarda karşınıza çıkan rakiplerinizin hepsi sizin gibi gerçek insanlardır. Yönetilecek takımın kurulmasında gerekli olan oyuncuları alırken ise, token adı verilen oyun içi ve bulunması zor olan bir para biriminden yararlanıyoruz. Bu tokenler ile açık arttırmalarda ortaya koyulmuş olan oyuncuları, 100′ lerce insan arasından almak için sürekli fiyatı arttırarak almaya çalışıyoruz. Açık arttırma sonunda ise en yüksek fiyatı kim vermiş ise oyuncu onun elinde kalıyor. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile sizde iyi fiyata kaliteli oyuncuları bulabilir, sonrasında ise bu oyuncuları yüksek fiyatlara satarak daha kaliteli oyuncuları kadronuza katabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Top Eleven Oyun Hileleri başlıklı makalemizde Yeni Top Eleven Oyun Hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir