Top eleven en iyi taktik – 20.seviye deneyimi

Top eleven en iyi taktik nedir diye durup biraz düşündüm. Sonra dedim ki kendi kendime, en iyi taktik Barcelona’da mı yoksa Real Madrid’te mi ? Yoksa Fenerbahçe’de mi ? Fenerbahçeliyim bu arada 🙂 Cevabını bulamadım. Çünkü neye göre iyi, kime göre iyi ? Bunlara cevap vermek zor olsa gerek. Rakibe göre mi iyi yoksa kendi takımıma göre mi iyi ? Yok yok gittikçe kafam karışıyor. Sonra gidip bir çay demledim ve bir daha düşündüm, tam o sırada televizyonda Atletico Madrid maçı vardı ve dedim ki tamam arkadaş top eleven en iyi taktiği buldum. Tabiki de Atletico Madrid değildi, e peki neydi top eleven en iyi taktik ?

En iyi taktik Galatasaray’daydı desem sanırım oradan uçarsınız bana, o yüzden onu da demiyorum. Diyorum ki top eleven en iyi taktik sizin kendinizi iyi hissettiğiniz taktiktir. Yani şöyle yapacaksınız, gidip kendinize bir bardak çay koyacaksınız ve gelip önce takımınızı, sonra mevcut liginizin kalite durumunu sonra da aşağıda paylaşacağım büyük takım taktiklerini inceleyecek ve bunlardan uygun olanı seçip arkanıza yaslanacak, oyun oynamanın, top eleven en iyi taktiğin tadını çıkaracaksınız.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim, çayından bir yudum aldıysan dinle şimdi, top eleven en iyi taktik demek aslında ben rakimin taktiğini en iyi şekilde analiz ettim arkadaş, şimdi gelsin de görüşelim demektir. Yenilmez bir taktik asla yoktur, en fantastiğinden en cılızına kadar taktik vardır, o yüzden ben yenildim hemen taktik değiştireyim deme, git bir çay demle ve arkana yaslanıp bir kaç maç bekle, çayla değil, her beklediğinde çay demle 🙂 Biraz top elevende kullanabileceğimiz fantastik taktiklere değinmek istiyorum. Top eleven en iyi taktiklerin güçlü ve zayıf yönlerini inceleyelim.

Top Eleven En İyi Taktikler

4-4-2 Oyun Sisteminde 4 defans, 4 orta saha ve 2 hücum oyuncusu mevcuttur. Defansif bir oyun sitemi olmakla birlikte 3-4-3 oyun sistemine karşı çok güçlüdür denilebilir.

3-5-2 Oyun Sisteminde 3 defans, 5 orta saha ve 2 forvet oyuncusu kullanılır. 4-4-2 oyun sistemine göre güçlü olduğu söylenmekte ama bunun çok geçerli olduğuna emin olamadım. Top eleven en iyi taktik bu mudur ? Biraz daha bakalım.

3-4-3 Oyun Sisteminde 3 defans, 4 orta saha ve 3 forvet oyuncusu kullanılır. Biraz agresif bir oyun sistemi olduğunu söyleyebilirim 3-5-2 oyun sistemine karşı başarılı sonuçlar alınabilir.

4-3-3 oyun sistemi hem dengeli hem de ofansiftir denilebilir, 3-5-2,3-4-3,5-3-2,4-5-1 taktiklerine karşı top eleven en iyi taktiktiktir.

‎6-3-1 dizilişi çok defansif bir diziliştir. Güçlü defans oyuncularıyla rakibinize zor pozisyon verirsiniz ancak tek forvetle gol atmakta zorlanabilirsiniz. İşte top eleven en iyi taktik budur, demiyorum.

top eleven en iyi taktikler

5-3-2 Diğer bir deyişle “Berlin Duvarı” olarak da adlandırılır ve defansif bir diziliştir. 5 defansla savunmanız sert ve dengelidir.Ne var ki 2 forvetle gol atmakta sorun yaşayabilirsiniz. Defansif bir diziliş için top eleven en iyi taktik diyebilirim. Berlin duvarı için Vikipedia‘ya bakalım.

4-5-1 Çok güçlü bir forvetiniz varsa bu sistemi deneyebilirsiniz. Kaliteli orta saha oyuncularıyla yapamayacağınız şey yok.

Yazı yazmak da zor iş arkadaş, sen orda çayını içerken ben burda neler çekiyorum bir bilsen, top eleven en iyi taktiği bulduysanız bence hemen uygulamaya sokun, yok ben bulamadım bir çay doldurayım derseniz çabuk gidip gelin size 1 dakika zaman veriyorum, çabuk olmazsan top eleven en iyi taktik gidiyor. 🙂

Geri kalan top eleven en iyi taktik önerileri

1 dakika doldu, devam edeyim, ha bu arada defansif, ofansif ve dengeli takım dizilişinden bahsettiğim top eleven en iyi diziliş makalemi okumadıysanız, okuyun derim, mutlaka içerisinden bir şeyler çekeceksiniz. Bir ara da top eleven token hilesi makalemi tekrar güncelleyeceğim takipte kal diyorum ve devam ediyorum. 

5-4-1 Ben bekleyeyim karşı takım saldırsın da arada kontraya çıkayım diyorsanız kullanın. Ha bir gol atıp üstüne yatayım diyorsanız yine bu taktiği kullanabilirsiniz. 

3-5-2 “Alman Tankı” olarak da isimlendirilir.Kaliteli orta saha oyuncularınız varsa kaçırmayın. Özellikle 3 MC oyuncusu kullanabilirsiniz. 

4-2-4 Bu dizilişle en az orta saha oyuncusu ve bolca forvet kullanarak oynarsınız.En iyi şekilde Uzun Top taktiğiyle oynanır. 

3-4-3 Etkili kanat oyuncularınız varsa kullanmanızı öneririm. Top eleven en iyi taktik budur arkadaş, şaka şaka. 

3-3-4 Zayıf bir rakibe karşı oynamak için iyi bir taktiktir. Birçok gol atabilirsiniz ve 3’er tane iyi defansınız ve orta sahanız zayıf olan ekibi kolayca oyun dışına itebilirsiniz. 

3-2-5 Üç defans oyuncusunun olduğu bu top eleven en iyi taktiği kullanarak,tamamen ofansif oynarsınız ama takımınız dengeden mahrum kalır.5 tane forvet oyuncusuyla çokça gol atma avantajı elde edebileceğiniz gibi karşınızdaki ekibin de aynı şekilde karşılık vermesi sonucunu doğurabilir.

5-2-3 Bu diziliş size sağlam bir defanstan yeterli bir forvet miktarıyla oynamanızı sağlar ama orta sahanız çok zayıf kalır.Uzun topla çıkmak için bu taktik idealdir denilebilir. Top eleven en iyi taktiklerden biridir.

Şimdi konuyu özetlemek gerekirse, takımına bak arkadaş, iyi transfer yap, hatta istersen önce taktiğini belirle sonra transfer yap. Sonra otur bir yemek ye, dizi izle, ders çalış falan sonra da oturup ha tamam buldum, top eleven en iyi taktik budur de ve şunu unutma, hiçbir taktik yenilmez değildir, en azından benim için böyle 🙂 Bu arada yazımızda ara ara bahsettiğim çay içme meselesi tamamen sizi biraz daha eğlendirmek içindir, oku oku nereye kadar, biraz da olaya mizah katalım dedik, sonuna kadar okuduysanız bravo diyor ve diğer makalelerime göz atmanızı tavsiye ediyorum. İyi oyunlar dilerim dostlar.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven En İyi Diziliş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Top eleven en iyi taktik – 20.seviye deneyimi” için 56 yorum

 • 23 Şubat 2014 tarihinde, saat 23:56
  Permalink

  şampiyonlar liğinde rakibim 4-3-1-2 taktiğiyle oynuyor rakip çok kuvetli ilk maçta 3-1 yenildim deplasmanda 2 maç 2-0 kazanmam lazım acaba nasıl bi taktikle oynayabilir ve onu yenip yarı finale çıkabilirim emirleride yazarsanız sevinirim ben ilk maçta 4-1-4-1 taktikle oynadım rakip bugüne kadar ligindede hiç mağlubiyeti yok 2 leveldeyiz yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz tşkler

  Yanıtla
  • 25 Şubat 2014 tarihinde, saat 23:13
   Permalink

   4-4-2 oynayın derim.

   Takım Anlayışı: Ofansif
   Pas Yönü: Karışık
   Pres Tarzı: Kendi Sahanda (Ofsayt işaretsiz,kontra atak işaretli) veya Tam Saha (Ofsayt işaretli,kontra atak işaretli)
   Top Çalma Tarzı: Normal
   Pas Atma: Karışık
   Markaj Tarzı: Bölgesel

   Yanıtla
   • 31 Ekim 2014 tarihinde, saat 15:01
    Permalink

    Sayın admin kalitem rakibimden yüksek ama sürekli yeniliyorum Rakibimin taktiği dl-dc-dc-dr bu taktiğe karşı sürekli yeniliyorum lütfen bi
    mc-mc taktik önerebilirmisin.(rakibim 4-2-2-2 ile
    oynuyo)
    aml amr
    st – st

    Yanıtla
   • 31 Ekim 2014 tarihinde, saat 15:03
    Permalink

    Sayın admin kalitem rakibimden yüksek ama sürekli yeniliyorum Rakibimin taktiği bu taktiğe karşı sürekli yeniliyorum lütfen bi taktik önerebilirmisin.(rakibim 4-2-2-2 ile oynuyo)

    dl-dc-dc-de
    mc-mc
    aml amr
    st st

    Yanıtla
  • 11 Mayıs 2014 tarihinde, saat 05:18
   Permalink

   Sen 4-3-3 taktiyi le oyna…orta sahadaki 3oyuncunu en iyilerini koy mc varsa mc amc gucluyse amc koy….emirlerde pas yonu karisik ofansiv hepsi karisik koy

   Yanıtla
 • 4 Nisan 2014 tarihinde, saat 16:06
  Permalink

  Arkadaşlar top elevendeki en iyi sistem demiyorum ama en iyiye yakın sistemi söylüyorum ( 3 TANE DC – 2 TANE KANAT DML VE DRM 2 TANE MC 1 TANE AMC 2 TANE ST ) bu sistemle çoğu maçı baskılı oynar ve alırsınız ben çok ileri sezonda değilim ama 4 sezon oynadım 4 dünde de şampiyon oldum, 1 tane kupa finali aldım 2 kerede ş.ligi finali oynadım. dediğim gibi bu sistem en iyisi.

  Yanıtla
   • 4 Haziran 2014 tarihinde, saat 08:53
    Permalink

    Olmaz, o sisteme karşı 4 – 5 kere maç yaptım hepsini kazandım 5 3 2 sistemi dandik

    Yanıtla
  • 25 Şubat 2015 tarihinde, saat 19:23
   Permalink

   Hacı emirleri yazarsan çok sevinirim

   Yanıtla
 • 9 Nisan 2014 tarihinde, saat 15:10
  Permalink

  Bence 2 tane iyi sistem var;

  4 tane defans. sol ve sağ bekler hücuma kalkarlar.
  bu 4’lünün önünde bir tane DMC oyuncusu.
  ardından 3 tane CM oyuncusu.
  forvette 2 oyuncu.

  Diğer sistem;

  yine 4’lü defans.
  2 cm oyuncusu.
  2 sol ve sağ kanat oyuncuları
  2 forvet.

  Yanıtla
 • 19 Nisan 2014 tarihinde, saat 10:14
  Permalink

  bana göre 3-5-2 tarzı en iyi oyun tarzı

  Yanıtla
 • 23 Nisan 2014 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  walla bence en iyi taktik 5 3 2

  Yanıtla
  • 10 Haziran 2016 tarihinde, saat 00:22
   Permalink

   Bence de 5-3-2 rakip benden güçlüydü ortalaması 143 benim 138.5 rakip uzak doğulu tabi singapurlu sabah beste maç şampiyonlar ligi finali adama karşı forveti teki geriye yani orta sahaya yardim li savunma iki orta saha mc yi geriye çektim defansın da bi tanesi geride uzun top oynayarak şer savunma yaptım uzatma adamı yemisim kupayı aldim müthiş bisey di sabah uyandım kaçırdım uzatma da actim adam maçi izliyo sonra yendim faceden istek felanda gonderdi yendim bir sene oncesi hayatimda unutamadigim biseydi gercekten

   Yanıtla
 • 18 Mayıs 2014 tarihinde, saat 08:44
  Permalink

  Ben 5 3 2 taktiğinikulanıyorum ama oyuncularınız 5 4 yıldızlı olmalı

  Yanıtla
 • 18 Mayıs 2014 tarihinde, saat 08:55
  Permalink

  Ben 5 3 2 taktiğini kulanıyorum oyuncularınız gençse ve yetenekliyse çok güzel oyun taktiğiniz var demektir benim takımımın yaş ortalaması26.3 bununla 2 sezondur şampiyon oldum şmp liginde finale kadar gitim ama kazanamadım

  Yanıtla
 • 18 Mayıs 2014 tarihinde, saat 23:05
  Permalink

  Slm arkadaslar.rakip beni( 5-2-1-2 ) % 80 e % 20 oynama oraniyla
  3-0 yendi samp. Ligi ceyrek final ilk macta.benim takim kalitesi 26,6 rakibin 20,1 ikinci macta bu takimi eleyecek skoru almam icin nasil bir taktik onerirsiniz.ACiL YARDIM LÜTFEN

  Yanıtla
 • 19 Mayıs 2014 tarihinde, saat 00:26
  Permalink

  Biraz cık sabırlıysanız dinlersiniz asıl olay forvette bitiyor beyler en aşa 2 istatikleri sağlam 2 adam almanızı öneririm özellikle ingiltereli olmasına ve boyunun 1.80-1.88 arası kilosunun da 80-90 arasında adam almanızı öneririm bende bi adam vardı marcy kidley diye forvet oyuncusu o adam gibi oyuncu görmedim ben bi sezonda 38 gol 46 assist bi adamdı be ingiltrelidi ve boyu o civarlardaydı kilosuda tabi isteyenler beni feysten bulsun eklesin size taktiklerimi istatiklerden örnek gösterebilirim ve istatikslere bakarken önemli birşeydaha söylim baktığınız adam eğer atıyorum 8 maçta 6 gol 5 assist yapmış dur ben bunu alim demeyin hemen en önemli husus maçın adamı olma ve de hep aynı taktikle oynamanızı öneririm adım yazıyo zaten

  Yanıtla
 • 23 Mayıs 2014 tarihinde, saat 01:11
  Permalink

  Arkadaslar bana kaliteli adam yollaya bilir misiniz yeniliyorum cok zoruma gdyr birde para ile tokene ihtiyacim var

  Yanıtla
 • 12 Haziran 2014 tarihinde, saat 18:24
  Permalink

  Beyler lvl 1 den beri 4-5-1 V sitil oynuyorum ve gayet memnunum 8sezondur şampiyon oluyorum 2 kez kupada finalde kaybettim 4 kez şamp. aldım 2 kez finalde kaybettim 9. seviyedeyim rakipler şuan baya zorlasalarda güçleri benden her ne kadar yüksek olsada 10. hafta liderim…

  Yanıtla
 • 15 Haziran 2014 tarihinde, saat 17:24
  Permalink

  4-3-2-1 sistemine karşılık ne yapmak lazım?? acil

  Yanıtla
 • 20 Haziran 2014 tarihinde, saat 21:19
  Permalink

  abi rakip ligin 1.si dl ve dr de 1 er oyuncusu var
  dc de 2 oyuncu dmc de ise 1 oyuncusu var
  sol kanadı boş dml ml ve aml
  ortada 6 yıldızlı bir oyuncu var
  sağ da 1 oyuncu var
  amc de 1 oyuncu var
  forvette ise 2 oyuncu var
  5-3-2 taktikte rakip ben 4-4-3 yapmam lazım ama forvette bir oyuncu eksik ne yapmam lazım yarın maçım var!!!!!!!! telefonuma ne olursunuz mesaj atın 05372231554 iyi geceler

  Yanıtla
  • 20 Haziran 2014 tarihinde, saat 21:26
   Permalink

   4-1-2-1-2 OYNUYO RAKİP

   Yanıtla
 • 27 Haziran 2014 tarihinde, saat 19:15
  Permalink

  öncelikle arkadaşlar klasik olan dizilişimden bahsetmek istiyorum sizlere kesinlikle topa sahip olan bir diziliştir hucumda ve savunmada destek sağlayan bir diziliş olduğu için hem gol konusunda oldukça bereketli hemde savunmada sağlam az gol yiyen bir karakteri vardır. 4 savunma,1 dmc,2 mc, 1 amc ,2 fv dizilişte kesinlikle hiç geriye ok veya ileriye ok yapmaya gerek yoktur sadece isterseniz amc yi ileriye dönük oynatabilirsiniz ama gerek yok tabi gizli forvet ise denemekte fayda var adam adama markaj tam saha pres karışık pas sert hucum tavsiyemdir ama garanti maç için sadece hucum derseniz daha az gol yersiniz oyuncu dizilişinde diğer ince nokta forvet biri diğerinden daha iyi olmak zorunda ayrıca oyuncu özellikleri olarakda kesinlikle duran topçunuz olmalı diyeceğim şimdilik bu kadar başarılar herkeze 🙂

  Yanıtla
 • 28 Haziran 2014 tarihinde, saat 15:11
  Permalink

  Bana 4 3 1 2 emirleri lazim bilen varmi?

  Yanıtla
 • 2 Temmuz 2014 tarihinde, saat 11:18
  Permalink

  Benim karşılaşacağım kişi takımında 1 GK,1 DC,1 DL,1 DR,1 DMC,1 ML,2 MC,1 MR,1 AMC,1 ST oynatıyor.GK için koyduğu adam normalde MC oyuncu,MC için koyduğu adamdan birisi normalde ML oyuncu ve MR oyuncu ile yan yana oynatıyor,diğer MC oyuncusu ise muhtemelen MR veya DL oyuncu olacak.Adam 1-3-1-4-1-1 şeklinde dizilime sahip,bu adamın diziliş tarzı kafamı çok karıştırdı.Defansı az olduğu için 1-4-2-2-1 yani V taktiği ile takım anlayışı:ofansif,pas yönü:her iki kanattan,pres tarzı:kendi sahanda pres,top çalma:normal,pas atma:karışık,markaj:bölgesel,kontra atak taktiği ve ofsayt taktiği işaretli şekilde yapayım diyorum,fakat kararsız kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 • 2 Temmuz 2014 tarihinde, saat 11:28
  Permalink

  Adamın taktik aynı böyle.

  DR——DC——DL
  ——-DMC——–
  MR—MC—-MC—ML
  ——-AMC——–
  ——-ST———

  Bu taktiğe karşı taktik ve takım ayarlamaları nasıl olmalı?

  Yanıtla
  • 28 Ekim 2016 tarihinde, saat 04:51
   Permalink

   kardeşim bu taktüğe kaşılık olarak hemen söylüyorum

   DR—DC—DC—DL

   MR—-MC—-ML

   AMC

   ST—ST

   Yanıtla
 • 18 Temmuz 2014 tarihinde, saat 18:42
  Permalink

  4-1-3-1-1 ben bu taktiklee oynuyorum 3 sezondur üst üste şampiyon oluyorum seviyem 11 tavsiye ederim 🙂

  Yanıtla
  • 4 Ağustos 2014 tarihinde, saat 21:03
   Permalink

   Emirlerin neler peki onlarıda yazarmısınız

   Yanıtla
 • 14 Ağustos 2014 tarihinde, saat 17:26
  Permalink

  sizce 7. seviyede en iyi taktik nedir

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2014 tarihinde, saat 19:43
  Permalink

  benim takım 16 maçta galip geliyodu ama17 maç bereber sonra mağlup yani maça hakimiyet 20 den yukarı çıkmıyo ama ben biliyom birileri benim takıma hile yaptı yapanın anasını avratını tüm ectatını sikeyim seviye 4 den bıraktım 1 ci seviyeden takım aldım yapanın allah belasını versin

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2014 tarihinde, saat 19:47
  Permalink

  yapan yada yaptıran 3 kişi tahmin ediyom rıfat can can rıtat harun duygu kurt ve birde uğur mal hatun admin incelermisin

  Yanıtla
 • 25 Ağustos 2014 tarihinde, saat 14:47
  Permalink

  askadaşlar benim size vere bilecegim bir taktigim yok ama önerim war
  4-4-2 oynarken ligi yenilgisiz vede berabersiz bitiriyordum daha sonradan oyuncuları degiştirdim şimdide ligde 80-85 avaraj dan aşşagı bitirmiyorum saglam kadro ile butaktikle ligde 1 veya 2 olmanız kesindir başarılar

  Yanıtla
 • 31 Ağustos 2014 tarihinde, saat 10:15
  Permalink

  20. Sezondayım. Son 4 sezondur 3-2-1-2-2 taktiği ile oynuyorum. Bir sezon şampiyon diğer sezonlarda da 2. Bitirdim. Tavsiye ederim.

  Yanıtla
 • 28 Eylül 2014 tarihinde, saat 15:40
  Permalink

  Arkadaşlar en iyi Top Eleven taktiği bence tabii ki de 3-5-2
  Ofansif
  Karışık
  Kendi Yarın
  Karışık
  Tüm Meydan
  İşaretli
  İşaretli

  Yanıtla
 • 28 Eylül 2014 tarihinde, saat 15:42
  Permalink

  AMR VE AML oyuncuları çok önemli.Gol atmak istiyosanız AMR ve AML mutlak

  Yanıtla
 • 11 Ekim 2014 tarihinde, saat 12:57
  Permalink

  bence 4-4-2 emirler takım anlayışı ofansif pas yönü her iki kanattan pres tarzı kendi sahanda pres top çalma tarzı normal pas atma şekli karışık markaj tarzı bölgesel kontratak ve ofsayt taktiğini uygulayın eğer maçta geriye düşerseniz takım anlayışı sert hücum top çalma tarzı zor deyin ben bu taktiği daha yeni kullanıyom ve artık neredeyse gol yemiyom teşekürler……..

  Yanıtla
 • 16 Kasım 2014 tarihinde, saat 09:12
  Permalink

  Arkadaslar ben 3dc 1dml 1dmr 2mc 1amc 2 st oynuyarum bana taktik lazim cok onemli final macim var

  Yanıtla
 • 27 Kasım 2014 tarihinde, saat 09:53
  Permalink

  arkdaşlar bnce en iyi taktik takımının moralli olması ve kaliteli olması bu ikisini sağlam tutun her taktikle maç kaZANIRSINIZ…

  Yanıtla
 • 8 Ocak 2015 tarihinde, saat 12:13
  Permalink

  Ben 4-1-3-1-1 taktigine karsı oynuyacagım hangi taktikle yenebilirim

  Yanıtla
 • 10 Ocak 2015 tarihinde, saat 12:34
  Permalink

  Ben 11 seviyeyim önceden kadrom çok iyiydi ama 3 ay bakamadım hep yaşlanmış yıldızları düşmüş bende çok aradım benim kadroma göre bulamadım en son kendi kadroma göre buldum eğer kadronuz uygunsa kesinlikle uygulayın.Bakın DR DC DL ve moralleri kondisyonları yüksek tutun özellikle kaleci ve
  DMC forvetlerin şimdi emirlere gelelim.
  MR MC MC ML Takım anlayışı: Ofansif
  ST ST Pas yönü: Her iki kanattan(kanatlar ileri(kırmızı) ok)
  pres:Tam saha
  Top çalma tarzı: Normal
  Pas: kısa
  Markaj:Bölgesel
  Kontra ata açık ofsay kapalı. Not:ML MR ve DR DL
  ve DMC ileri oklu.

  Yanıtla
 • 18 Ocak 2015 tarihinde, saat 16:45
  Permalink

  4-4-2 taktiği nasıl olur

  Yanıtla
 • 14 Şubat 2015 tarihinde, saat 12:20
  Permalink

  arkadaşlar rakip 3-3-4 oynatıyor kadrosu güçlü ort 5 yıldız bende iyiyim ligde 1. ciyim nasıl bir taktik uygulamalıyım

  Yanıtla
 • 22 Nisan 2015 tarihinde, saat 23:10
  Permalink

  En iyi taktik dL DC DC Dr MC MC aml Amr AMC FC FC … Orta sahalar ve forvet oklar ileri kontra atak işaretli ofansif oyun

  Yanıtla
 • 9 Haziran 2015 tarihinde, saat 12:09
  Permalink

  Ben 4-3-1-2 oynuyorum sizce iyimi ve emirleri söylermisiniz

  Yanıtla
 • 27 Haziran 2015 tarihinde, saat 15:28
  Permalink

  4-4-2 taktiği en iyi top eleven taktiğidir. Böyle bir kadro kurunuz ve maça giriniz.maça normal olarak başlayınız. Eğer 1 farkla yenik durumdaysanız hemen ofansife geçiniz. Eğer 2 farkla yenik durumdaysanız sert hücuma geçiniz. Göreceksiniz maç size dönecektir ve farklı bir şekilde kazanacaksınız.

  Yanıtla
  • 27 Haziran 2015 tarihinde, saat 15:31
   Permalink

   Size çok ama çokteşekkür ederim dediğiniz taktiği bir sezon boyunca uyguladım ve her maçı yenerek 1. Oldum teşekkür ederimmmmmmm

   Yanıtla
 • 4 Ağustos 2015 tarihinde, saat 12:33
  Permalink

  3-5-2 taktigi sizce uygunmudur yani dandikmi yoksa kalitelimi

  Yanıtla
  • 4 Eylül 2015 tarihinde, saat 21:22
   Permalink

   Kesinlikle Çok Güzel Bir Taktiktir : Tavsiye Ederim
   Ben Bu taktığı Kullanıyorum Ligde 13 Maç Yaptım Ve Hiç Maç Vermedim
   Menajer Seviyem 4 : Ama 4’ündede Lig Birincisi Bitirdim
   Ve Bu Taktiğin En Sevdiğim Yanıdı Takım Baymıyo Tabi EMİRLERİ VE –
   ADAMLARI Ne Tarafa Yönlendireceğini Bileceksin :

   3-5-2 Taktiği
   DL—-DC—-DR
   ML-MC-MC-MC-MR
   ST-ST

   Adam Yönlendirme :
   DL VE DR İLERİ – DC GERİ
   ML-ORTADAKİ(MC)-MR İLERİ GERİ KALAN 2 MC GERİ
   ST-ST İLERİ

   YÖNLENDİRECEĞİZ 😀

   Emirler :

   Takım Anlayışı – SERT HÜCUM
   Pas YöNu – HER İKİ KANATTAN
   Pres Tarzı – Hafif
   Top Çalma Farz – NORMAL ( Macta geri düşerseniz Zor Yapın )
   Pas Atma Şekl – Kısa
   Markaj Tarzı – BÖLGESEL
   Kontra Atak – İŞARETLİ
   Ofsayt – KAPALI

   Uzun Bi Yazo Ama İşe Yarar Hadi Kolay Gele 😀

   Yanıtla
 • 24 Ağustos 2015 tarihinde, saat 18:25
  Permalink

  Ben yeni bir kadro yapıcam sence

  en iyi taktik ve diziliş hangisidir? Söulersen cok sevinirim:D

  Yanıtla
 • 5 Eylül 2015 tarihinde, saat 19:43
  Permalink

  Evet Arkadaşlar Size Çok İyi Bir Taktik Daha 😀

  4-4-2 Bu Taktik Sizi Sahanın Her Alanında eşit yapar Ve Kaybetme Riskiniz Olmaz :

  Gelelim Dizilişe 😀

  DL-DC—DC-DR
  ML-MC—MC-MR
  ST-ST

  Gelelim Emirlere :

  Takım Anlayışı : Ofansif
  Pas Yönü : Her İki Kanat.
  Pas Şekli : Karışık
  Pres Tarzı : Kendi Sah.-Hafif
  Top Çalma Farz : Normal
  Markaj Tarzı : Kendi Sahanda
  Kontra Atak : Açık
  Ofsayt : Açık

  Eğer Maçta Geriye Düşerseniz Şunları Uygulayın :

  Takım Anlayışı : Sert Hücum
  Top Çalma Farz : Zor
  Ofsat : Kapatıyoruz

  Ve Defans Oyuncuları ile MR Ve Ml
  Yi İleri YönleYönlendiriyoruz :

  Özellikle Bu Taktık Ortasaha Ve Forvete Yoğunlaşmış Oyunlarda Çok iyi Bi Karşı Taktik :

  Ne Kadar İYİ OYUNCULAR Elde Ederseniz O Kadar İyi Sonuclar alırsınız :

  HADİ RASTGELE 😀

  Yanıtla
 • 5 Eylül 2015 tarihinde, saat 19:44
  Permalink

  Evet Arkadaşlar Size Çok İyi Bir Taktik Daha 😀

  4-4-2 Bu Taktik Sizi Sahanın Her Alanında eşit yapar Ve Kaybetme Riskiniz Olmaz :

  Gelelim Dizilişe 😀

  DL-DC—DC-DR
  ML-MC—MC-MR
  ST-ST

  Gelelim Emirlere :

  Takım Anlayışı : Ofansif
  Pas Yönü : Her İki Kanat.
  Pas Şekli : Karışık
  Pres Tarzı : Kendi Sah.-Hafif
  Top Çalma Farz : Normal
  Markaj Tarzı : Kendi Sahanda
  Kontra Atak : Açık
  Ofsayt : Açık

  Eğer Maçta Geriye Düşerseniz Şunları Uygulayın :

  Takım Anlayışı : Sert Hücum
  Top Çalma Farz : Zor
  Ofsat : Kapatıyoruz

  Ve Defans Oyuncuları ile MR Ve Ml
  Yi İleri YönleYönlendiriyoruz :

  Özellikle Bu Taktık Ortasaha Ve Forvete Yoğunlaşmış Oyunlarda Çok iyi Bi Karşı Taktik :

  Ne Kadar İYİ OYUNCULAR Elde Ederseniz O Kadar İyi Sonuclar alırsınız :

  HADİ RASTGELE 😀 Ali

  Bu da size http://www.topeleventr.net/ den bir hediye olsun 🙂

  Yanıtla
 • 7 Aralık 2015 tarihinde, saat 15:06
  Permalink

  arkadaşalr bana yardım edin bu gün macım var karşımdaki adam 4 5 1 oynuyor adamı yenmem lazım kadrom iyi amam nasıl oyatacagımım bilmiyorum bayan yardım edin mac bugün saat 8 de

  Yanıtla
 • 16 Ocak 2016 tarihinde, saat 15:12
  Permalink

  Arkadaşlar size bazı taktiklerin karşı dizilişlerini yazayım
  N = merkez oyuncular örn= 3N _ MC MC MC
  W = iki kanat bir merkez örn= 3W _ ML MC MR
  Flat = düz orta saha örn = ML MC MC MC ML
  V tarzı = 1 DMC- 2 MC – AML AMR – ve 1 ST
  RAKİP DİZİLİŞİ ÖNERİLEN TAKIM DİZİLİŞİ
  4-4-2 Klasik 4-1-2-1-2 veya 4-5-1 V tarzı
  4-5-1 Flat 3-5-2 veya 3-5-2 V tarzı
  4-1-2-1-2 4-3N-2(AML/AMR)-1
  4-1-3W-2 3N-1-4-2
  4-2-2-2 4-4-2 veya 4-5-1 V Tarzı

  Yanıtla
 • 13 Temmuz 2016 tarihinde, saat 12:43
  Permalink

  Admin 4-5-1 v emirlerini yazsana bana

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir