Top Eleven Çılgın Transferler Nasıl Yapılır

Top Eleven Çılgın Transferler Nasıl Yapılır

 

Yönetilecek takımın kurulmasında gerekli olan oyuncuları alırken, token adı verilen oyun içi ve bulunması zor olan bir para biriminden yararlanıyoruz. Bu tokenler ile açık arttırmalarda ortaya koyulmuş olan oyuncuları, 100′ lerce insan arasından almak için sürekli fiyatı arttırarak almaya çalışıyoruz. Açık arttırma sonunda ise en yüksek fiyatı kim vermiş ise oyuncu onun elinde kalıyor. Bu açık arttırma yöntemleri ile Top Eleven çılgın transferler nasıl yapılır sorusunun da cevabını bulmuş oluyoruz. Takım yönetimi, oyuncu direktifleri, transfer gibi durumların hepsi Football Manager ile benzerlikler gösteren Top Eleven’ da hal böyle olunca taktiklerin önemi de büyük bir yer kaplıyor. Temel fark rakiplerin kendisindedir. Şampiyonlar ligi, lig kupaları ve lig maçlarındaki bütün rakipler gerçek insandır Fakat bu rakipler eğer maç olduğu gün ve saat takımlarının başında değil ise, bilgisayar otomatik olarak yine rakibinizin yerleştirmiş olduğu takımı yönetir. Yönetilecek takımın kurulmasında gerekli olan oyuncuları alırken ise, token adı verilen oyun içi ve bulunması zor olan bir para biriminden yararlanıyoruz. Bu tokenler ile açık arttırmalarda ortaya koyulmuş olan oyuncuları, 100′ lerce insan arasından almak için sürekli fiyatı arttırarak almaya çalışıyoruz.

Neler Yapmak Gerekir Top Eleven çılgın transferler nasıl yapılır sorusunun iki cevabı vardır. Birincisi akıllı transfer politikası ile ikincisi ise çok fazla oyun içi paraya sahip olarak. Her iki durumda da oyun içi para çok büyük bir yardımcıdır. Oyun içi para kazanmak için ise en iyi yöntem oyuncuları ucuza alıp pahalıya satmaktır. Fakat öyle her oyuncuyu alıp satmak bir işe yaramayacaktır. Temel mantık ucuz ve genç, gelişmekte olan oyuncuları bulup, geliştirip yüksek fiyatlara satmak. Bazı takımlar kendi bünyelerinde yetiştirip sattıkları genç oyuncular ile her sezon yeni bir yıldız kadrolarına dâhil edebilmekteler. Top Eleven’ da ise durum aynen böyledir. Ucuza hatta hiç para vermeden bedavaya aldığınız genç ve yetenekli oyuncuları çok yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Tabi bunun için bazı kural ve koşullar mevcut. Bu oyuncuları bulmak ilk önceliktir. Bu genç ve yetenekli oyuncuları bedava ve ya ucuz almak için ise transfer olayına gece geç saatlerde ve ya sabah çok erken saatlerde girin. Kimse olmayacağı için çoğu güzel oyuncuyu bedavaya kolayca alabilirsiniz. Oyuncuyu ucuza ve ya bedavaya buldunuz ve kadroya dâhil ettiniz. Sırada bu oyuncunun gelişimi var. Zaten gelişim gösteren bir oyuncu olduğu için, idman puanlarını ona vermenizin etkisiyle de, yükselişe geçecektir.

Eğer bir de bir sezon kadronuzda oynar ve iyi işler çıkarırsa, çok daha iyi paralara satmanız mümkün olacaktır. Fakat para kazanmak isterken ligden de küme düşmeyin. Eğer her oyuncunuz genç ve yeni gelenlerden olursa kazanmanız imkânsız olur. Bunun için en iyi yol ise kemik sağlam bir kadro oluşturup her transfer döneminde bu kemik kadroya bir kaç tane genç ve yetenekli oyuncu katıp bunları geliştirmektir. Bu geliştirdiğiniz oyuncularınız da gelecek olan transfer döneminde çok iyi paralara satabilir ve zengin olabilirsiniz. Para kazanmak için önemli başka bir unsur da bilet satışlarıdır. Fakat bilet satışlarını en yüksek rakama çekmek ise çözüm değil. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bilet fiyatlarını en yukarı çektiğiniz zaman, stada sadece parası çok olan taraftarlar gelecek ve bu da sizin bilet satışlarınızın düşmesine sebep olacak. Bu sebepten dolayı denge korumak en önemlisidir. Bunun yanı sıra Bilet fiyatları ve taraftarların desteği, ligi kaçıncı sırada bitirmenizi de etkileyecektir. Ligi üst sıralarda bitirdiğinizde bir üst lige çıkmaya hak kazandığınız ve üst liglerde daha büyük paralar kazandığınız için üst liglere çıkarak ve kupalarda tur atlayarak da paralar kazanabilirsiniz.

Bu yöntemler yardımı ile Top Eleven çılgın transferler nasıl yapılır sorusunu da cevaplamış oluyoruz. Peki, Ama Neden Top Eleven? Bütün futbol oyunları içinde en gerçekçi olan oyun Football Manager’ dır. Çünkü takım ve oyuncu yönetimine verilen detaylar, takım dizilişini ayarlarken gösterilmesi gereken özen, transfer dönemleri, oynanılan maça göre değişen zorluk seviyesi, rakibin yapay zekâsı gibi birçok etken, Football Manager’ ın bu 4 oyun içinde tam bir simülasyon olmasını ve en gerçekçi olarak kalmasını sağlamıştır. İşte Top Eleven Football Manager’ da tam manası ile Football Manager’ in sosyal medya üzerinden oynanabilen versiyonudur diyebiliriz. Nordeus’ un geliştiriciliği ile 2010 yılından beri her sosyal medya kullanıcısının oynadığı, oynamasa bile en az denediği bir oyun olmuştur. Burada takım yönetme, oyuncu koçluğu gibi durumlar Football Manager ile benzerlikler gösterir. Farklı olan tek şey ise, rakiplerinizin de sizin gibi takım yöneten insanlar olması. Tıpkı Football Manager’ de olduğu gibi kupalar, ligler, şampiyonlar ligi gibi büyük organizasyonlar mevcuttur. Buralarda karşınıza çıkan rakiplerinizin hepsi sizin gibi gerçek insanlardır.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven Para Kazanma Yöntemleri başlıklı makalemizde Top eleven para kazanma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir