Top Eleven Bütün Hileleri

Top Eleven Bütün Hileleri

 

Top Eleven bütün hileler aslında tamamı ile sizin ekonomik ve taktiksel olarak takımı yönetmenizdir. Rakibiniz iyi analiz ederseniz, gerekli taktiksel hamleleri yaparsanız rakibinizin kadro gücü farketmeksizin kazanmanız büyük bir olasılıktır. Ayrıca kendi kadronuzu da güçlendirmek için zamanında ve akıllı transferler yapmanız, aynı zamanda ucuza oyuncu alıp yüksek fiyatlara bu oyuncuları satmanız, ekonominiz de güçlü kılacaktır. Bu iki işlevin birleşmesi ile güçlü bir kadro kurabilirsiniz. Yani ekonomi ve taktiksel yönetim başarı için en temel hiledir. Bu iki “hile”, iyi ekonomisi olmayan bir takımın iyi yönetilemeyeceği anlamına gelir. Aynı zaman iyi yönetilmeyen bir takımın da ekonomisi zamanla çökmeye başlar. Bu iki teme kavram birbirlerine bağlıdırlar. Top Eleven, iki aşamada oynanan bir oyundur. Birinci aşama kaliteli oyuncuların, ucuza bulunmasıdır. Bu, açık arttırmaların püf noktalarını bilerek gerçekleştirilebilir. Gece geç saatlerde ve ya sabah erken saatlerde açık arttırmalarda az sayıda insan olacağı için, buralarda genç ve kaliteli oyuncuları bedavaya almak bile mümkün olacaktır. Oyuncularınızı alırken her mevkinizi düşünmeniz gerekmektedir. Sürekli forvet oyuncusu almanız durumunda orta saha da yaşanacak bir sakatlık bütün takım düzeninizi bozacaktır. İşte bu yüzden ekonomi ve takım yönetimi birbirleri ile bağlıdırlar. Mevkilere uygun, iyi fiyatlı kaliteli oyuncular aldınız.

Hangi Transferler, Hangi Taktikler Top Eleven’ da elinizde olan futbolcuların özellikleri, yetenekleri göz önüne alınarak bir taktik kurulmalıdır. Güçlü bir orta saha kadronuz var ise orta saha ağırlıklı oynayabilirsiniz. Eğer hücum hattınızda sıkıntı yok ise daha hücum ağırlıklı oynayıp rakibe ileride baskı kurabilirsiniz. Daha güvenli bir taktik için ise defansa yönelik bir taktiği deneyebilirsiniz. Fakat bu taktik yenilmeme üzerinde çıkılan maçlarda etkilidir. Ya da hepsinin en dengelisi olan klasik dengeli dizilim ile hem ileride hem geride açık vermeyerek maç kazandığınız gibi, aynı zamanda az da gol yersiniz. Bu sizin rakipleriniz üzerindeki psikolojik baskınızı arttıracaktır. Taktiksel durumlardan başka bir durum ise, kaliteli oyuncular bulmaktır. Her şeyden önce oyuncuları ucuza hatta bedavaya bulmanız gerekmektedir. Bunun için ise transfer için oyuna sabah erken saatlerde ve ya gece geç saatlerde girin. Oyuncu sayısı az olacağı için, açık arttırmada olan şansınız oldukça artacaktır. Oyuncuyu ucuza ve ya bedavaya buldunuz ve kadroya dahil ettiniz. Sırada bu oyuncunun gelişimi var. Zaten gelişim gösteren bir oyuncu olduğu için, idman puanlarını ona vermenizin etkisiyle de, yükselişe geçecektir. Top Eleven bütün hileleri aslında para üstüne kuruludur.

Çeşitli turnuvalarda alınan galibeyetler ve turu geçmek de para kazandıran önemli unsurlardandır. Ayrıca bazı sponsorluk anlaşmaları da mevcuttur. Bu anlaşmalar çaylaklar için oyunun hemen başında aylık, haftalık ve yıllık olarak sunulmaktadır. Para getiren başka bir unsur ise bilet satışlarıdır. Fakat bilet satışlarını en yüksek rakama çekmek ise çözüm değil. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bilet fiyatlarını en yukarı çektiğiniz zaman, stada sadece parası çok olan taraftarlar gelecek ve bu da sizin bilet satışlarınızın düşmesine sebep olacak. Bu sebepten dolayı denge korumak en önemlisidir. Bilet fiyatları ve taraftarların desteği, ligi kaçıncı sırada bitirmenizi de etkileyecektir. Ligi üst sıralarda bitirdiğinizde bir üst lige çıkmaya hak kazandığınız ve üst liglerde daha büyük paralar kazandığınız için sadece maç kazanarak da para kazanabiliriz. Gerçek hayatta genç ve yetenekli oyuncular hep yüksek fiyatlara satılırlar. Top Eleven Football Manager’da ise durum aynen böyledir. Ucuza hatta hiç para vermeden bedavaya aldığınız genç ve yetenekli oyuncuları çok yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Tabi bunun için bazı kural ve koşullar mevcut. Her şeyden önce önce oyuncuları ucuza hatta bedavaya bulmanız gerekmektedir.

Bunun için ise transfer için oyuna sabah erken saatlerde ve ya gece geç saatlerde girin. Oyuncu sayısı az olacağı için, açık arttırmada olan şansınız oldukça artacaktır. Oyuncuyu ucuza ve ya bedavaya buldunuz ve kadroya dahil ettiniz. Sırada bu oyuncunun gelişimi var. Zaten gelişim gösteren bir oyuncu olduğu için, antreman puanlarını ona vermenizin etkisiyle de, yükselişe geçecektir. Eğer bir de 1 sezon kadronuzda oynar ve iyi işler çıkarırsa, çok daha iyi paralara satmanız mümkün olacaktır. Fakat para kazanmak isterken ligden de küme düşmeyin. Eğer her oyuncunuz genç ve yeni gelenlerden olursa kazanmanız imkansız olur. Akıllı Bir Oyun Tarız, En Güçlü Hiledir Top Eleven bütün hileler sizin takımınızı akıllıca yönetmeniz ve gerekli hamleleri yapmanızdır. Akıllı transferler ve çeşitli taktiksel değişiklikler ile yenemeyeceğiniz takım bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven Rakibe Göre Karşı Taktik Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Top Eleven Rakibe Göre Karşı Taktik Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir