Token Topeleven’da Nasıl Bulunur

Token Topeleven’da Nasıl Bulunur

 

2010 yılında piyasaya sürülmüş olan oyun, piyasada ki online menejerlik oyunu boşluğunu doldurmak amaçlı olarak geliştirilmiştir. Takım yönetimi, oyuncu direktifleri, transfer gibi durumların hepsi Football Manager ile benzerlikler göstermektedir. Temel fark rakiplerin kendisindedir. Şampiyonlar ligi, lig kupaları ve lig maçlarındaki bütün rakipler gerçek insandır Fakat bu rakipler eğer maç olduğu gün ve saat takımlarının başında değil ise, bilgisayar otomatik olarak yine rakibinizin yerleştirmiş olduğu takımı yönetir. Yönetilecek takımın kurulmasında gerekli olan oyuncuları alırken ise, token adı verilen oyun içi ve bulunması zor olan bir para biriminden yararlanıyoruz. Bu tokenler ile, açık arttırmalarda ortaya koyulmuş olan oyuncuları, 100′ lerce insan arasından almak için sürekli fiyatı arttırarak almaya çalışıyoruz. Açık arttırma sonunda ise en yüksek fiyatı kim vermiş ise oyuncu onun elinde kalıyor. Diğer Futbol Oyunları ve Top Eleven RPG, FPS, strateji ve daha bir çok türünü barındıran oyun dünyası içinde, belkide herkesin mutlaka bir kere oynadığı bir oyun türü spor oyunlarıdır. Bu spor oyunları içinde ise en çok ilgi göreni ise tabiki de futbol oyunlarıdır. Her ne kadar durum böyle olsa da, futbol oyunları arasında da işler karışıktır. Her ne kadar çok az futbol ile alakalı futbol oyunu olsa da, yıllar içinde durum bu hali almıştır. Futbol oyunu denildiği zaman akla iki şey gelir. Herkes bunu PES – Fifa olarak yorumlar fakat işin gerçeği futbol denildiği zaman akla Pes – Fifa ve Football Manager – Championship Manager gelir.

Bu iki oyun grubu taraftarları arasında hep bir tartışma, hangisinin daha iyi olduğunu kanıtlama ve diğer oyunu kötüleme çabası vardır. Bir taraf diğerinden daha gerçekçi olduğunu iddia ederken, diğer taraf ise grafikler ve arayüz ile ön plana çıkmaya çalışır. Genel olarak bakıldığında ise hepsi kendi dallarında oldukça başarılı olan ve iyi satış rakamları elde eden oyunlardır. Bunların içinde de en gerçekçi olan Football Manager’ dır. Çünkü takım ve oyuncu yönetimine verilen detaylar, takım dizilişini ayarlarken gösterilmesi gereken özen, transfer dönemleri, oynanılan maça göre değişen zorluk seviyesi, rakibin yapay zekası gibi bir çok etken, Football Manager’ ın bu 4 oyun içinde tam bir simülasyon olmasını ve en gerçekçi olarak kalmasını sağlamıştır. İşte Top Eleven Football Manager’ da tam manası ile Football Manager’ in sosyal medya üzerinden oynanabilen versiyonudur diyebiliriz. Para Kazanmak Peki ama token Topeleven’da nasıl bulunur? Para yani token kazanmanın ise bir çok yolu mevcuttur. Bu yollar ise şöyle sıralanır

• Bilet satışları. Fakat bilet satışlarını en yüksek rakama çekmek ise çözüm değil. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi bilet fiyatlarını en yukarı çektiğiniz zaman, stada sadece parası çok olan taraftarlar gelecek ve bu da sizin bilet satışlarınızın düşmesine sebep olacak. Bu sebepten dolayı denge korumak en önemlisidir.

• Bilet fiyatları ve taraftarların desteği, ligi kaçıncı sırada bitirmenizi de etkileyecektir. Ligi üst sıralarda bitirdiğinizde bir üst lige çıkmaya hak kazandığınız ve üst liglerde daha büyük paralar kazandığınız için, token Topeleven’da nasıl bulunur? Sorusunun cevaplarından biri de üst liglere çıkmaktır.

• Çeşitli turnuvalarda alınan galibeyetler ve turu geçmek de para kazandıran önemli unsurlardandır.

• Token Topeleven’da nasıl bulunur? Sorusunun en basit cevabı ise sponsorluk anlaşmalarıdır. Bu anlaşmalar çaylaklar için oyunun hemen başında aylık, haftalık ve yıllık olarak sunulmaktadır.

• Esas ve en çok para kazandıran yöntem ise oyuncu satmaktır. Fakat öyle her oyuncuyu alıp satmak bir işe yaramayacaktır. Temel mantık ucuz ve genç, gelişmekte olan oyuncuları bulup, geliştirip yüksek fiyatlara satmak. Örneğin Borussia Dortmunt. Kendi bünyelerinde yetiştirip sattıkları genç oyuncular ile her sezon yeni bir yıldız kadrolarına dahil edebilmekteler.

Top Eleven Football Manager’da ise durum aynen böyledir. Ucuza hatta hiç para vermeden bedavaya aldığınız genç ve yetenekli oyuncuları çok yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Tabi bunun için bazı kural ve koşullar mevcut. Bu oyuncuları bulmak ilk önceliktir. Bu genç ve yetenekli oyuncuları bedava ve ya ucuz almak için ise transfer olayına gece geç saatlerde ve ya sabah çok erken saatlerde girin. Kimse olmayacağı için çoğu güzel oyuncuyu bedavaya kolayca alabilirsiniz.. Oyuncuyu ucuza ve ya bedavaya buldunuz ve kadroya dahil ettiniz. Sırada bu oyuncunun gelişimi var. Zaten gelişim gösteren bir oyuncu olduğu için, antreman puanlarını ona vermenizin etkisiyle de, yükselişe geçecektir. Eğer bir de bir sezon kadronuzda oynar ve iyi işler çıkarırsa, çok daha iyi paralara satmanız mümkün olacaktır. Fakat para kazanmak isterken ligden de küme düşmeyin. Eğer her oyuncunuz genç ve yeni gelenlerden olursa kazanmanız imkansız olur. Bunun için en iyi yol ise kemik sağlam bir kadro oluşturup her transfer döneminde bu kemik kadroya bir kaç tane genç ve yetenekli oyuncu katıp bunları geliştirmektir. Bu geliştirdiğiniz oyuncularınız da gelecek olan transfer döneminde çok iyi paralara satabilir ve zengin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Top Eleven Oyuncuları İçin Token Bulma Yolları başlıklı makalemizde Top Eleven Oyuncuları İçin Token Bulma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir