Online İngilizce Haberler

Hayatımızın her noktasında karşılaşacağımız İngilizce, herkesin korktuğu gibi zor bir dil değildir. Genellikle kurslara gidilmeden Online İngilizce Eğitimi yardımıyla ders almak isteyen insanlar vardır. Hâlbuki görüldüğü gibi zor olmayan İngilizce, her şeyi çaba ve hırsa bağlamaktadır. Kendinin başaracağından emin olan insanlar için hiçte zor görülmemektedir. Ne kadar zaman ayırırsanız İngilizceyi bir hayli erken öğrenirsiniz. Günde en az 1-2 saatinizi İngilizceye ayırarak öğrenmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Eğer İngilizce çalışmanızı aksatıyorsanız bu sizin İngilizceden soğumanızı sağlayacaktır. Öncelikle temel konularla başlayın. Harfleri, alfabeleri ve sayıları ezberlemeye çalışın. Anne ve babalar öğrenmeleri daha kolay olsun diye ufak yaşta çocuklarını ücretli olarak İngilizce kurslarına göndermektedir. Kursların eğitimi yeterli olsun veya olmasın en iyi öğrenme yoludur.

ingilizce

İngilizceyi bilmek için iyi bir gramere sahip olmanız gerekmektedir. Mesela öğrenme aşamasına İngilizce haberler ile başlayabilirsiniz. İlginizi çeken dizilerle başlayabilirsiniz aksiyon, aşk, drama, komedi, fantezi tarzı filmlerle başlayabilirsiniz. Uğraştınız ama kendi çabanızla İngilizceyi öğrenemediyseniz bu noktada da online öğrenme yollarına veya videolu öğrenme yollarına başvurun. İnternet üzerinden her gün belirli saatlerde sınıf havasında dersler verilmektedir. Bilmediğiniz veya anlamadığınız konuyu çevrimiçi üzerinden sorabilir ve cevabını öğrenebilirsiniz. İnternetten takip etmeniz için illa bilgisayarınız olmanıza gerek yok, dersleri telefon üzerinden yardım alarak öğrenebilirsiniz. Kendi açınızdan öğrenebilmek için İngilizce haberler veya filmler izlemeye çalışın ve ilginizi çeken kelimeleri not alın. Alınan notların Türkçe anlamlarını bulup cümleler kurmaya çalışın. İngilizceyi sevebilmeniz için eğlenceli yollarla öğrenme şeklini seçiniz. Mesela İngilizce şarkılar dinleyebilir veyahut İngilizce bulmacalar çözerek eğlenceli hale getirip öğrenmenizi ilerletebilirsiniz. Dinleyeceğiniz şarkıları anlaşılır bir şekilde seçin ki harflerin telaffuzunu anlamış olursunuz.

Her şeyden önce İngilizce öle 1-2 haftada veyahut 1 ayda öğrenilecek bir dil değildir. İngilizce öğrenmenin en temel öğelerinden biri anlama ve dinleme kabiliyetidir. İngilizce bilmeyen insanın hayatındaki başarısızlıkları bir hayli artar. Türkiye’de yaşıyor olsak da Türkçe kelimeleri bırakıp İngilizce dile hoş gelen tabelalar yaptırmaktadırlar. Her ne kadar Gelişmekte olan ülke olsak da dilimizden de kopmamalıyız. İngilizce dergiler, gazeteler ve kitaplar okumaya çalışınız. Anladığınız cümleleri zihinde tutmak için testler çözün. İngilizce olarak hikâyeler okuyarak, kelimeler kurarak, ezberinizde olan konuya tekrar ederek ve ilginizi çeken konulara çalışarak İngilizceyi öğrenebilirsiniz. İngilizce konusunda sıkıntıları çekmemesi için çocuğunuz küçük yaştan kusa vermeye çalışın veya İngilizce bilginiz varsa kendiniz öğretmek için çabalayın. İngilizce, ticaret, eğlence, bilim ve radyo alanlarında ulusal bir dildir. Her şeyden önce İngilizce öle 1-2 haftada veyahut 1 ayda öğrenilecek bir dil değildir. Bun noktada sizlerin İngilizceyi geliştirmesi için bazı püf noktaları sunduk unutmayın ki bütün uzun yollar atılan ilk adımla başlar.

Bir önceki yazımız olan TOP ELEVEN FUTBOL MENAJERLİĞİ SİMÜLASYON OYUNU HAKKINDA MERAK EDİLENLER başlıklı makalemizde TOP ELEVEN FUTBOL MENAJERLİĞİ SİMÜLASYON OYUNU HAKKINDA MERAK EDİLENLER, topeleve ve topeleven hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir