İstanbul Türbün Tamiri

İstanbul Türbün Tamiri

İstanbul türbün tamiri talaşlı imalat alanında ortaya çıkarılan çalışmalar kapsamında turan torna atölyelerinde en deneyimli elemanlar tarafından yapılmaktadır. Otomatik şanzıman revizyonlarında en tecrübeli çalışanların yapmış olduğu endüstriyel makine imalatları revizyona alınan tüm parçaların en detaylı işçilikler yardımı ile orijinal parçaların boyutlarında ve kalitesinde yeniden kazandırılmaktadır. İstanbul türbün tamiri otomatik şanzıman parçalarının torna işlemlerine tabi tutulması esnasında hidrolik sistem bilgisi gelişmiş teknik acıdan deneyimli elemanlar tarafından yapılmaktadır.

İstanbul türbün tamiri otomatik şanzıman üzerinde aşınan orijinal parçalar standart ölçülerine getirilebilmesi için orijinal kalınlık ölçüsünü ve yapışkanlık özelliğinin yitirilme derecesi basınç test cihazları ile ölçülerek değerlendirmeye alınmaktadır. Yapılan testlerde aşınan konvertör balataları araçların marka ve modellerine göre teknik bilgileri kapsamında verilen ölçülendirmeleri esas alınarak turan torna tarafından yenileştirmesi yapılmaktadır.

Ölçülendirmelerin alınmasında dikkat edilen nokta her araç modeline göre türbün parçalarının çaplarının değişebileceği değerlendirilerek her araç modeline göre işlem uygulanmaktadır. Bunlar dikkate alınmadan yapılan yüzey kalınlaştırma ve dolgu işlemleri istenilen verimi sağlamamaktadır. Çünkü yapışma özelliklerini sağlamayan parçalar basınçlı yağ uygulamasını istenilen verimde sağlamayacaktır. İstanbul türbün tamiri esnasında tork konvertör içinde arıza çıkmasına neden olan bu tür yapışkanlık özelliğini kaybetmiş balatalar ve diğer yüzeyler imalatı yapılan cıvatalar ve diğer bağlantı flanşları yardımı ile balataların yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Fakat cıvata ve flanşlar yardımı ile balataların bu yapışkanlık özelliği tork konvertör içerisinde her bölgeye eşit basınç sağlamayarak performansı düşürmektedir. Bunun yerine turan torna tarafından en ince işçilikler ortaya çıkarılırken basınçlı balata yapıştırma fırınlarından yararlanarak tork konvertör içerisinde her bölgeye eşit basınç dağılımı sağlanmaktadır. Bu da otomatik şanzıman içerisinde güç iletimini sağlayan vites değişimi sağlayarak hızlanma, kalkış ve duruş ve yavaşlama işlemlerinin hatasız yapılmasını ve güvenli sürüşlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

turbun

İstanbul türbün tamiri yapılırken uygulanan kaynak işlemleri el değmeden otomatik endüstriyel makinalar yardımı ile yapılarak kaynak yapımında oluşan hava boşluğu cüruf oluşumu dikiş hataları ortadan kaldırılarak düz sağlam metalik dolgu oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu dolgular İstanbul türbün tamiri işlemini gerçekleştiren turan torna web sitesi olan www.turantorna.com adresinden tüm detaylı çalışmalar hakkında bilgi alınabilmektedir. İstanbul türbün tamiri yapan turan torna alanında uzman kadrosu ile Tork konveter revizyonu Burç takımları imalatı Yağ pompaları revizyonu Metalik imalatı Çelik, bronz torna işleri Yapılarak otomatik şanzıman kullanımlarında ortaya çıkan yedek parçalar olarak ta Balatalar O-ringler ve keçeler Rulmanlar Tork bakalitleri Bronz pullar Üretimlerini yaparak otomatik şanzıman revizyonlarında ve İstanbul türbün tamiri esnasında gerekli olan tüm parçaları torna işlemi kapsamında en donanımlı torna atölyesinde yaparak otomatik şanzıman arızalarını en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. İstanbul türbün tamiri bilişim teknolojisinden de yararlanarak kullanılan torna tezgahları bilgisayar program destekli gerekli ölçülerin bilgisayar ortamında girilerek torna aynasında ve çakılarının arasında istenilen ölçüye gelmesi sağlanmaktadır.

Bu makale Turan Torna sponsorluğunda yazılmıştır.

Bir önceki yazımız olan TOP ELEVEN FUTBOL MENAJERLİĞİ SİMÜLASYON OYUNU HAKKINDA MERAK EDİLENLER başlıklı makalemizde TOP ELEVEN FUTBOL MENAJERLİĞİ SİMÜLASYON OYUNU HAKKINDA MERAK EDİLENLER, topeleve ve topeleven hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir